TEKİRDAĞ 2 NOLU F TİPİ YÜKSEK GÜVENLİKLİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
  
 

Tekirdağ  2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza infaz Kurumu Tekirdağ Merkez İlçesine bağlı Kayı Köyü'nün yakınında, Muratlı İlçesi karayolunun 10.Km.si üzerinde bulunmaktadır. Ceza infaz Kurumumuz 01.01.2003 tarihinde açılmış olup 21.12.2003 tarihinde hükümlü-tutuklu kabulü ile fiilen hizmete açılmıştır.          

Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza infaz Kurumu 43.800 m² alan üzerine inşa edilmiş olup, kapladığı kapalı alan toplam 37.700. m² ‘dir.. Kurum ana binası  4 m yüksekliğinde ihata duvarı ile çevrilmiştir. İhata duvarı ile ana bina arası 20 m . dir. Duvarının dış kısmında Jandarma Bölük Komutanlığı Binası, Ziyaretçi Kayıt Kabul Binası, iki bloktan oluşan 10'ar dairelik lojman binası, Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve bu Kurumun Jandarma binası, lojman binaları ve ziyaretçi kabul mahalleri ile yeşil alan ve otopark bulunmaktadır. Ceza infaz Kurumumuz çevresindeki ihata duvarı üzerinde 9 adet jandarma nöbet kulesi bulunmaktadır.

Ceza infaz Kurumu biri idari blok olmak üzere iki katlı toplam 7 bloktan oluşmaktadır. A İlave, A, B1, B2, C ve C İlave Blokları tutuklu ve hükümlülere tahsis edilmiştir. D blok idari bloktur. Ceza infaz Kurumuna giriş çıkışlar ana giriş kapısı, mahkum kabul giriş kapısı, mutfak giriş kapısı ve çöp çıkış kapısı olmak üzere toplam 4 kapıdan yapılmaktadır. F Tipi Ceza infaz Kurumu 151 adet üç kişilik, 79 adet tek kişilik, 2 Adet Müşahede ve 1 Adet Kreş  odalardan oluşmuştur. Toplam kapasitesi 550 kişilik olup, kapasitesi bakımından Ülkemizin en büyük F Tipi Ceza İnfaz Kurumudur.

Üç kişilik odalar 25 m² alt kat, 25 m² üst kat olmak üzere toplam 50 m² dir. Üç kişilik odaların havalandırmaları 50 m²dir. Tek kişilik odalar 10 m² den olup yan yana bulunan iki, üç ya da dört oda aynı havalandırmaya bahçesini kullanmaktadır. Tek kişilik odaların havalandırmaları 42 m² ile 50 m² arasında değişmektedir. Her odada merkezi tv, iki kanal sesli yayın ve anons sistemi bulunmaktadır.

 
Tekirdağ 2 nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 09.01.2014 ] - Webmaster : M.ARTUN
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.